Експериментально доведено, що структурно-логічні схеми-конспекти як різновид схематичної наочності можна використовувати на всіх етапах вивчення художнього твору, але найдоцільнішим видається їх застосування на етапі аналізу художнього твору. Фіксація визначальних всіх у ході міркування за допомогою знаків-сигналів на логічних схемах-конспектах дає змогу дотримуватись логіки аналізу, ефективніше реалізувати евристичний метод у вивченні світової літератури, успішно проводити компаративний аналіз.
150 років людство шукало взаємозв'язок між словом і свідомістю. Ученим випало довести, що кожне вимовлене нами слово дуже виразно впливає на наші ж гени. Результатом дії слова через якийсь час стає не просто передавання видозмінених генів нащадкам, але й зміна власного коду людини, який стосується темпів старіння і терміну життя!
Володіння рідною мовою — не заслуга, а обов'язок патріота.
Розмовляй рідною мовою — своєю і свого народу: скрізь, де її розуміють, з усіма, хто її розуміє. Не поступайся своїми мовними правами заради вигоди, привілеїв, лукавої похвали — це зрада свого народу.
Ідеологія життєтворення в українців – це культ батька, матері й свого роду. Діти шанобливо зверталися до всіх старших родичів на «ви», цілували їм руки. Знання української мови з покоління в покоління передавалося дітям і завжди глибоко поважалося.
Основою будь-якої мови є живе розмовне мовлення. Мовлення є формою існування живої мови, у мовленні мова функціонує, перебуває в постійному розвитку. Мова і мовлення нерозривно між собою пов'язані. Мовлення існує на основі певної мови, а мова виявляє себе в мовленні її носіїв.
Інформаційно-комунікаційні технології навчання (ІКТ) - це сукупність методів і технічних засобів реалізації інформаційних технологій на основі комп’ютерних мереж і засобів забезпечення ефективного процесу навчання.
Чужоземці, які мандрували українськими землями, завжди відзначали високу культуру її жителів – ні лайка, ні грубощі, ні аморальні поводження не були характерними для українців, навпаки – їм були притаманні гостинність і доброзичливість, увічливість і побожність.
То чому ж на теренах сучасної України так поширена несловникова лексика?
Мова – запорука існування народу. Захищаючи рідну мову, ти захищаєш свій народ, його гідність, його право на існування, право на майбутнє. Не ухиляйся від цієї боротьби!